Opoja.net

Kalojnë ilegalisht kufirin në Dragash, Policia i arreston dhe u konfiskon një sasi droge

Kalojnë ilegalisht kufirin në Dragash, Policia i arreston dhe u konfiskon një sasi droge

Në pikë kalimin kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë në Shishtavec, Dragash, të martën me datë 23.01.2018 rreth orës 16:35 janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj, dy shtetas të Shqipërisë dhe një shqiptar nga Kosova, pasi që dy të parët kanë kaluar ilegalisht kufirin Shqipëri-Kosovë.

Ndërsa tek i dyshuari tjetër është gjetur një sasi substancë e dyshuar narkotike në peshë 4.5 gramë kurse gjatë kontrollit në shtëpinë e tij i është gjetur dhe sekuestruar një në pistoletë me 7 copë fishekë.

Tre të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar.

Në Dragash, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ndihmon familjet në nevojë!

Opoja.net

Disa fshatra të Dragashit nesër mbesin pa rrymë

Opoja.net

Ambasadori i Bullgarisë, Hristo Gudjev viziton Komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net