Katrina Salihu shpalos programin qeverisës për Dragashin

Opoja.net Opoja.net Opoja

Sot në ambientet e Muzeut Etnologjik të qytetit të Sharrit, në prani të ministres së MPJD-së, znj. Donika Gërvalla, kryetarit të komunës së Prizrenit z. Mytaher Haskuka, deputetëve z.Arber Rexhaj e z.Haxhi Avdyli, si dhe qytetarëve të Sharrit, shpalosëm programin tonë qeverisës.

Lëvizja VETËVENDOSJE duke e vënë theksin mbi qytetarin, ka ndërtuar një program të pasur i cili do të shërbejë si udhërrëfyes katër vjeçar, dhe si synim e ka krijimin e kushteve më të mira për jetë për banorët e Sharrit.

Nga administrata komunale, tek arsimi, shëndetësia, zhvillimi ekonomik e bujqësia janë disa nga prioritetet e programit tonë. Jemi të gatshëm të punojmë për Sharrin. 17 Tetori do të jetë fillimi i këtij projekti madhor.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-