KDF dhe Komuna e Dragashit nënshkruajnë memorandum për fëmijët me nevoja të veçanta në arsim

"Komuna e Dragashit e angazhuar për forcimin e partneritetit me KDF dhe UNICEF për shërbime cilësore sociale"

"Komuna e Dragashit e angazhuar për forcimin e partneritetit me KDF dhe UNICEF për shërbime cilësore sociale"

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kryetari i Komunës së Dragashit, z.Bexhet Xheladini, priti sot në takim përfaqësueset nga Forumi Kosovar i Aftësisë së Kufizuar (KDF), znj.Erina Rrahmani dhe znj.Vjosë Avdiu, me ç’rast nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për angazhimin e një asistenti mbështetës për fëmijët me nevoja të veçanta në ShFMU “Fetah Sylejmani” në Dragash.

Ky memorandum u nënshkrua në kuadër të projektit për përfshirjen e fëmijëve me nevoja të veçanta në arsim, duke iu mundësuar qasje adekuate, mundësi të barabarta dhe lehtësim të mësimnxënies, projekt i cili zbatohet nga KDF dhe Komuna e Dragashit me mbështetje të UNICEF-it.

Kryetari Xheladini i falënderoi për bashkëpunimin dhe mbështetjen përfaqësueset e Forumit Kosovar të Aftësisë së Kufizuar. Komuna e Dragashit do të angazhohet në vazhdimësi në forcimin e partneritetit dhe realizimin e plotë të Planit të Punës me UNICEF-in dhe organizatat bashkëpunëtore, me qëllim të ofrimit të shërbimeve sociale sa më cilësore për qytetarët tanë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-