KEDS publikon hartën: këtu mund të njoftoheni për kohën e reduktimeve

Opoja.net Opoja.net Kosova

Nga sot kanë filluar reduktimet e energjisë elektrike.

KEDS thotë se këto kufizime sipas planit të dërguar nga KOSTT, do të vazhdojnë të jenë rreth 2 orë për secilin grup të konsumatorëve, në periudha të ndryshme të ditës.

“Informimi i konsumatorëve për kohën e kufizimeve të planifikuara është duke u bërë përmes ueb-faqes së KEDS, më saktësisht përmes hartës, ku konsumatorët mund të shohin kufizimet e planifikuara që do të ndodhin në pikën matëse të saj/tij apo të lagjes ku jeton”, thuhet në njoftim.

Klikoni në këtë link, pastaj zgjedhni rajonin dhe shkruajeni shifrën e konsumatorit (DPR) dhe shtypni ‘search’ për t’iu shfaqur kufizimet e energjisë elektrike në zonën tuaj.

 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-