Këta janë donatorët që ndihmuan 50 familje në Dragash

Lajme Opoja
Këta janë donatorët që ndihmuan 50 familje në Dragash

Ashtu siç edhe raportuam dje, Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me komunën e Dragashit, kanë ndarë pako me gjëra ushqimore për 50 familje në nevojë.

Ndërsa sot media ka publikuar donatorët e këtij aksioni humanitar:
Zeqir Krasniqi – Prishtinë (ka ndihmuar 20 familje)
Amir Gurgurofci (ka ndihmuar 19 familje)
LV – Reçanë (ka ndihmuar 10 familje)
Durim Destani – Zvicër (ka ndihmuar një familje)

Ndërkohë sot në një postim në Facebook, asambleisti i LVV-së, Laurat Krasniqi, ka përgënjeshtruar lajmin se komuna ka kontribuuar në aktivitet.

“Komuna e Dragashit nuk ka kontribuar asgjë në këtë aktivitet. Komuna po tenton të përfitoj nga rastet të tilla dhe nga fatkeqësia e gjendjes së renduar ekonomike e banorëve lokal”, ka shkruar Krasniqi në Facebook. /Opoja Sot/

100 bursa për studentë nga Komuna e Dragashit që studiojnë në universitetet publike të Kosovës

Fisnik Guri

DKA në Dragash pas intervistës me gojë shpall rezultatet për mësues klasor me kohë të caktuar në SH.F.M.U “Sezai Surroi”-Zym

Fisnik Guri

Veseli në Bresanë të Dragashit, zbulon pllakën me emrat e luftëtarëve të UÇK-së

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net