Këto janë rregullat në oborrin e shkollës, brenda shkollës dhe në klasë

Opoja.net Opoja.net Opoja

Ministria e Arsimit dhe Shkencës, përmes tri videove informuese ka prezantuar rregullat me rastin e fillimit të viti shkollor 2020/2021, të cilat kanë për qëllim mbrojtjen e fëmijëve dhe nxënësve nga përhapja e pandemisë Covid-19.

Në këto video prezentohen rregullat brenda oborrit të shkollës, rregullat brenda shkollës dhe rregullat në klasa në kushtet e pandemisë.

Sipas udhëzuesit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe rekomandimeve të IKSHPK-së, vendosja e maskës për nxënësit është e obligueshme gjatë gjithë kohës.

Andaj këshillohen prindërit dhe mësimdhënësit t’i informojnë fëmijët dhe nxënësit që t’i përmbahen këtyre rregullave për mbrojtjen e shëndetit të tyre, të personelit arsimor dhe të familjarëve të tjerë./tvprizreni.info/

Rregullat në oborrin e shkollës:

Rregullat në brenda shkollës:

Rregullat në klasë:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-