Këto janë shtatë kombëtarët që e kanë siguruar kualifikimin në evropian

Opoja.net Opoja.net Sport

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani, vitin e ardhshëm.

Shtatë skuadra deri më tani e kanë siguruar kualifikimin në rundin tjetër, shkruan Indeksonline.

Gjermania si mikpritëse, Franca, Belgjika, Portugalia, Skocia, Spanja dhe Turqia tashmë e kanë të sigurt pjesëmarrjen.

Kujtojmë se Shqipërisë i duhet vetëm një pikë që të kompletoj kualifikimin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-