KFOR-i merr kontrollin e plotë në Jarinje

Opoja.net Opoja.net Kosova

Forcat e KFOR-it tashmë kanë marr kontrollin e plotë nga Policia e Kosovës në Jarinje.

Tashmë ata janë vendosur në pozicionet e tyre dhe pritet që Policia e Kosovës së bashku me protestuesit serb të tërhiqen dhe të lirohet rruga për qarkullim.

Nga sot fillon zbatimi i marrëveshjes së 30 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, shkruan indeksonline.

Sipas kësaj marrëveshje, nga 2 tetorit të zhbllokohet këtu dy pika, të largohen barrikadat dhe po ashtu forcat e Njësisë Speciale të largohen dhe në vend të tyre të vijë KFOR-i. /OpojaNet/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-