Kjo është pyetja që nuk kishte përgjigje të saktë në testin e arritshmërisë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Nxënësit që iu nënshtruan testit të arritshmërisë mund të kenë më pak pikë – pa fajin e tyre.

Kjo pasi cilado nga disa përgjigje që janë rrumbullakuar është e pasaktë.

E këtë e vërejti gjeografi, Betim Sherifi, që për këtë dha sqarime në rrjetin social facebook.

Megjithatë në Ministrinë e Arsimit janë në dijeni për gabimin e përvjedhur në test.

”Çdo gabim që gjendet në test ne prapë para publikimit të rezultateve bëjmë analizën e çdo kërkese dhe shohim se nëse një detyrë nuk funksionon e kontrollojmë dhe nëse ajo pyetje ka gabime atëherë anulohet ajo pyetje nga testi”, tha Drejtori për Divizion, Standarde dhe Vlerësim, Fatmir Elezi,

Për këtë gabim nxënësit nuk do të penalizohen.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-