Opoja.net

Komuna e Dragashit, 24 orë pa energji elektrike

Dragash, 07 Maj 2015 -Janë bërë 24 orë pa energji elektrike në Komunën e Dragashit. Rryma është ndërprerë dje në ora 17:00 dhe deri më tani ka mbetur e tillë, KEDS-i nuk ka arritur për ta rregulluar.

Sipas banorëve , ndërprerjet e energjisë elektrike janë të shpeshta në zonë sa herë ka reshje shiu. Ata thonë së janë pagues të rregullt të faturave të energjisë dhe se asnjë nga fshatrat e tyre nuk është penalizuar për mos pagesë, ndaj nuk e meritojnë ndëshkimin. 

Korporata Energjitike ka thënë së problemi është në relacionin Zhur-Dragash, ndërsa nuk ka arritur edhe pas 24 orëve për ta rregulluar atë. Kush do të mbajë përgjegjësi për këtë mbetët të shihet ? (Opoja.net)

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

 

 

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto