Komuna e Dragashit merr vendim të ndihmoj të prekurit me Covid-19

Opoja.net Opoja.net Opoja

I pari i Dragashit, Shaban Shabani përmes një thirrje publike ka bërë të ditur se do të ndihmohen personat e prekur me virusin Covid-19, dhe familjarët e personave të vdekur nga ky virus, shkruan Opojanet.

Ndihma financiare për banorët e Komunës së Dragashit:

Të shpallur pozitiv me SARS Cov 2 përmes metodes RT-PCR të shpallura nga IKSHPK dhe familjarët e ngusht të personave të vdekur nga SARS Cov 2 të shpallur nga IKSHK.

Shuma e përgjithshme e thirrjes publike financiare është: 120,860.00 euro.

Më poshtë e keni njoftimin e plotë të lëshuar nga Komuna e Dragashit:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-