Komuna e Dragashit ndan dru për ngrohje të familjeve të dëshmorëve dhe invalidëve të luftës së UÇK-së

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kryetari i Komunës së Dragashit, z. Bexhet Xheladini, ka bërë një vendim të rëndësishëm për të ndihmuar familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Sipas vendimit të tij, Komuna do të ndajë nga pesë (5) metër dru për ngrohje për këto familje gjatë këtij viti.

Kjo njoftim është për një sasi simbolike, por ka për qëllim të plotësojë nevojat për ngrohje të këtyre familjeve. Kryetari Xheladini ka theksuar se ky është vetëm një hap i parë, dhe se Komuna e Dragashit do të vazhdojë të ofrojë përkrahje në forma të ndryshme për këto kategori të veçanta të qytetarëve. Ky veprim shpreh përkushtimin e komunës ndaj dëshmorëve dhe invalidëve të luftës së UÇK-së në mbështetje të tyre.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-