Kosova strehon gazetaren e 13-të nga Ukraina

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Sonte në vend ka mbërritur gazetarja e radhës nga Ukraina, Anastasiia Poia.

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës bën të ditur se Poia do t’i bashkohet gazetarëve ukrainas tanimë të strehuar në vend, në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosovo”, njofton Klankosova.tv.

Gazetarja ukrainase është mirëpritur në aeroport nga Drejtorja Ekzekutive e AGK-së, Getoarbë Mulliqi-Bojaj, përfaqësues të MPB-së dhe Policisë së Kosovës.

Kujtojmë se deri tani janë strehuar 13-të gazetarë nga Ukraina.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-