Kryetari Xheladini ka pritur në takim ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kryetari i Komunës së Dragashit, Bexhet Xheladini, priti sot në takim ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, me të cilën pati një bisedë lidhur me aktivitetet që kanë për qëllim luftimin dhe parandalimin e dhunës me bazë gjinore, si dhe zbatimin e mekanizmave ligjorë dhe institucionalë në këtë drejtim.

Pas takimit me Kryetarin Xheladini, Ministren Haxhiu e pritën për vizitë zyrtarja për Barazi Gjinore, gratë asambleiste, si dhe gra e vajza të reja nga Komuna jonë, ku diskutuan për çështje të ndryshme që lidhen me dhunën me bazë gjinore. Ky takim u zhvillua në kuadër të fushatës “16 Ditë Aktivizëm Kundër Dhunës me Bazë Gjinore” dhe shërbeu si një rast i mirë për adresimin e sfidave dhe mundësive për luftimin dhe parandalimin e kësaj dukurie.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-