Opoja.net

Ky është amerikani që fitoi dy herë nga katër milionë dollarë në llotari

Kuriozitete
Ky është amerikani që fitoi dy herë nga katër milionë dollarë në llotari

Shumica e njerëzve nuk mund të blejnë asnjë biletë lotarie.

Ndërkaq një amerikan arriti të marrë katër milionë dollarë dhe atë, madje, dy herë.

Mark Clark nga Michigan ka thënë se rrallë në histori mund të i ndodh diçka që i ka ndodhur atij.

“Kur luani lotarinë, nuk ju ndodh kurrë që të fitoni miliona jo një herë, e lëre më dy herë. Është e vështirë për mua që të përshkruaj me fjalë se si ndihem”.

Clark fitoi lotarinë për herë të parë tre vjet më parë.

Në atë kohë, 50-vjeçari ishte duke punuar në një pikë karburanti në Hudson, kur bleu për 20 dollarë një biletë lotarie dhe fitoi katër milionë dollarë, njofton CNN përcjell Klan Kosova.

Pasi shkoi te prindërit e tij për të ndarë lajmin e mirë, Clark shpejt doli në pension, pasi nuk kishte arsye të punojë.

Loading...

Mos i humb

Gruaja më pjellore në botë me 44 fëmijë, më në fund ndalon lindjet

Opoja.net

Dy vëllezër vdesin natyrshëm brenda 20 orëve (VIDEO)

Opoja.net

Familja Alibajro, farkëtarët e vjetër të Prizrenit, tre shekuj traditë (VIDEO)

Opoja.net

Jahjaga takon djaloshin kosovar me koeficient të inteligjences 145

Opoja.net

74 vjeçari nga Prekazi që ëndërr kishte të bëhej futbollist, zbavitet me fëmijë livadheve të fshatit (VIDEO)

Opoja.net

Prishtinë, fëmijët e mbrojnë qenin nga shiu – e lagen vet (FOTO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net