Opoja.net

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

27.02 – Paradite me kthjellime, e në vise të ulëta në mëngjes mundësi për mjegull/mjegullinë. Gjatë ditës mbetet ngrohtë, me erë veriore. Pasdite dhe në mbrëmje vransirat shtohen. Nuk përjashtohet mundësia për ndonjë rigë lokale shiu gjatë natës.

28.02 – Më ftohtë. Paradite me vransira, e gjatë ditës kthjellët, me erë dhe me diell.

1.03 – Pas mëngjesit me ngrica të lehta, ditën kryesisht me diell, pasdite me vransira kalimtare.

2.03 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica të lehta.

3.03 – Kthjellët dhe me diell. Ditën më butë.Temperaturat pësojnë rënie, minimalet të hënën edhe deri në -2C, e maksimalet nga 16C të shtunën, zbresin në 7C ditën e diel, e javën e ardhshme me tendencë të rritjes graduale.

Era do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 6-14m/s.

Shtypja atmosferike pëson një rënie ditën e shtunë, megjithëse mbetet mbi vlera normale, e nga dita e diel shënon rritje lartë mbi vlera normale.

Pamje të rralla: UÇK-ja duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

Opoja.net

Policia e Kosovës kontrollim të shtuar në teren për respektim të ligjit anti-Covid

Opoja.net

Vaksinohet e moshuara 101 vjeçare nga Zhuri, Naile Memaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net