Ky është parashikimi i motit për sot

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Prishtina Weather ka publikuar motin për sot dhe ditët e ardhshme.

Sipas këtij parashikimi, sot do të ketë mot me vranësira dhe intervale me diell. Në mëngjes ka mundësi për riga lokale shiu.

29.03 – Mot i butë, me vranësira dhe intervale me diell.  Orëve të mëngjesit me mundësi për riga lokale shiu.

30.03 – Kryesisht me vranësira, pasdite vranësirat fillojnë të shpërndahen, e në mbrëmje kthjellime.

31.03 – Kryesisht me vranësira dhe intervale me diell. 

1.04 – Më ngrohtë, kryesisht me diell.

2.04 – Më ngrohtë, me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 0 C deri në 2 C, e maksimalet mbeten përreth vlerave mesatare dhe lëvizin ndërmjet 12 C dhe 14 C, e nga e enjta shënojnë rritje edhe deri në 18 C, ditën e premte.

/GazetaSinjali/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-