Ky është trajneri i ri i Shqipërisë

Opoja.net Opoja.net Sport

Aventura e tij e parë ishte si ndihmës-trajner i Tites te skuadra e Corinthias, ndërkaq më pas kaloi te Interi si ndihmës-trajner i Roberto Mancinit në vitin 2014.

Ai vazhdoi karrierën si krah i djathtë i trajnerëve, ku përsëri u bashkua me Titen, kësaj ardhe te Kombëtarja e Brazilit në vitin 2016.

Ndërkaq, tre vite më vonë ai morri për të parën herë detyrën e trajnerit, ku në vitin 2019 u emërua në krye të gjigantit francez, Lyon. Eksperienca e tij nuk zgjati shumë, pasi u shkarkua vetëm 4 muaj pas marrjes së detyrës.

Në muajin maj të vitit 2021, Sylvinho morri timonin e skuadrës braziliane Corinthias, tek e cila qëndroi afro një vit, pasi që u shkarkua në muajin shkurt të këtij viti.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-