Opoja.net

Laurat Krasniqi thumbon Selim Kryeziun: Do ta dënojë verdikti i sovranit

Opoja
Laurat Krasniqi thumbon Selim Kryeziun: Do ta dënojë verdikti i sovranit

Asambleisti i vetëm i Lëvizjes Vetëvendosje! në Dragash, Laurat Krasniqi, në Facebook-un e tij ka thumbuar zëvendësministrin dhe kryetarin e Degës së LDK-së në Dragash, Selim Kryeziun, për reagimin që ky i fundit kishte bërë dje ndaj deklaratave kritikuese të Haxhi Avdylit ndaj Isa Mustafës. Ai nuk ka përmendur emër të veçantë në statusin e tij, por duket qartë se aludon në Selim Kryeziun. Krasniqi pretendon se kreu i partisë më të madhe opozitare në Dragash po i ndryshon fjalët vetëm pët t’i pëlqyer Isa Mustafës.

”Për ata që shtrembërojnë e ndryshojnë fjalët veç për shkak të pëlqimit hiearkik, përvoja e praktikat e mëhershme na kanë treguar që përfundojnë të dënuar nga verdikti i sovranit”, ka shkruar Laurat Krasniqi, i cili së voni u vetëquajt edhe si përfaqësues i opozitës së vetme në Dragash.

Krasniqi më tutje ka shtuar se “vullnetit qytetar s’mund t’i kundërvihesh duke i pëlqyer kryetarit, që është personi më i papëlqyer në skenën politike”, duke menduar për liderin e LDK-së, Isa Mustafa./Opoja.net/

Aktivistët e VV-së në Dragash i gëzohen fitores në Podujevë, shpresojnë ta mundin LDK-në edhe në Dragash

Fari Kolloni

Aksident me të lënduar në Dragash

Opoja.net

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net