Lojtarët gjerman e shfrytëzuan Katarin për pushime, morën gratë dhe të dashurat në hotel!

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Atmosfera e ‘ndjesisë së pushimeve’ në resortin ‘të izoluar’ të Gjermanisë në Katar – me femra ‘duke bërë selfie në pishinë, ndërsa lojtarët kujdeseshin për fëmijët’ thuhet se është paraqitur si një arsye pas dështimit të tyre në Kupën e Botës.

Gjermania pësoi dalje të njëpasnjëshme në fazën e grupeve në Kupën e Botës, pas paraqitjes së saj të mjerueshme në Rusi në 2018 me një tjetër fazë grupore shqetësuese, duke u larguar nga Japonia dhe Spanja.

Bild raporton se gjatë një takimi krize dy-orëshe, presidenti i DFB, Bernd Neuendorf dhe zv.presidenti Hans-Joachim Watzke mes të pranishmëve, për të zbuluar atë që shkoi keq në Katar, doli sjellja e miqve dhe familjes në hotelin e ekipit, me lojtarët në skuadra nuk ndihej rehat nga ‘ndjenjat e pushimeve’ në kamp.

Pas barazimit të rikthimit kundër Spanjës, u raportua se lojtarët e Gjermanisë ftuan gratë dhe të dashurat e tyre për të qëndruar në resortin e hotelit përpara një përballjeje në raundin e fundit me Kosta Rikën.

WAG-të u lejuan të qëndronin për dy netë përpara se të largoheshin nga resorti i izoluar i Wellness, raportoi Bild.

Disa nga partnerët e lojtarëve ishin në tribuna për barazimin 1-1 kundër Spanjës në stadiumin Al Bayt, duke përfshirë Sophia Weber, e dashura e Kai Havertz dhe e fejuara e portierit Kevin Trapp, Izabel Goulart.

Por tani duket se vizita e WAG-ve shkaktoi fërkime mes stafit të Federatës së Futbollit të Gjermanisë, drejtuesve të lartë dhe disa lojtarëve.

Për menaxherin Hansi Flick, ai ‘nuk e pranon’ qëndrimin e familjes dhe fajin e ka baza e izoluar. Por drejtuesit më të mirë të futbollit gjerman thuhet se kanë mbetur të hutuar nga ngjarjet jashtë fushës si ngjarjet në të.

Gjermania zgjodhi të qëndrojë në Zulal Wellness Resort në veri të Katarit, një nga akomodimet më të largëta nga Doha qendrore.

Është një resort me pesë yje, 28 hektarë, me 120 dhoma, i cili shtrihet në Gjirin Arabik, ku dhomat mund të kushtojnë deri në 1400 stërlina për një natë.

Distanca larg nga Doha – më shumë se 111 kilometra – solli problemet e veta përtej selfieve mes WAGS pranë pishinës.

Në fillim të turneut FIFA gjobiti Federatën Gjermanie pasi ata nuk arritën të nxirrnin një lojtar për të marrë pjesë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së tyre në Kupën e Botës me Spanjën.

Një lojtar është i detyruar të dërgohet në çdo konferencë shtypi një ditë para ndeshjes së tyre për t’i bërë pyetje së bashku me menaxherin e tyre.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-