Opoja.net
Meka Mish

Manifestohët dita e shkollës “Ulina” në fshatin Kosavë (Foto & Video)

Me një program artistik të organizuar nga kolektivi, nxënësit dhe kori i shkollës , në fshatin Kosavë është shënuar dita e shkollës “ULINA”.

Drejtori i kësaj shkolle z.Hysen Tytyri falendëroi të pranishmit si dhe uroi mësimdhënësit e nxënësit për ditën e shkollës, një fjal rasti e moren edhe nënkryetari i komunës z.Selami Saiti si dhe drejtori për arsim në Dragash z. Vloran Cenaj.

Manifestimi vazhdoi me program artistik i pergaditur nga nxënësit me këng, poezi e valle.

Image may contain: one or more people, people standing, people playing sports, sky, cloud, outdoor and nature

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Image may contain: 3 people, suit and outdoor

Image may contain: 2 people, including Samir Mejzini, tree, crowd and outdoor

Mos i humb

Disa nxënës të ‘Ruzhdi Berishës’ provojnë veten në arte mediale (Video)

Fari Kolloni

Edhe ‘demokratët’ e Dragashit në Konventën Festive të PDK-së në Prishtinë

Fari Kolloni

Në Dragash u zhvillua turneu i Pehlivanëve

Opoja.net

Konfiskohen disa lopë në Restelicë, u futën ilegalisht brenda Kosovës

Fari Kolloni

Kryetari Shabani: 15 Qershori ditë shprese e gëzimi, kur nga Komuna jonë u larguan forcat serbe

Fari Kolloni

Filloi mbarë Testi i Maturës Shtetërore 2019 në komunën e Dragashit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net