Mbreti Charles III piu kafe a hëngri fli në Prizren në vitin 2016 (VIDEO)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Mbreti Charles III e ka vizituar Kosovën në mars të vitit 2016, vetëm se atëherë në cilësinë e princit.

Ai së bashku me dukeshën Camilla, i mirëpritën me Gardë Ceremoniale të FSK-së nga presidentja e atëhershme e Kosovës, Atifete Jahjaga, në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Pas disa takimeve që pati në Prishtinë, ai e vizitoi edhe qytetin e vjetër të Prizrenit ku provoi kafen turke dhe flinë si ushqim tradicional të shqitarëve.

Atë kohë, Klan Kosova e ka ndjekur nga afër vizitën e Charles III në Kosovë. Për t’u informuar më shumë rreth vizitës së tij, ndiqni kronikën e përgatitur nga gazetari Besnik Tahiri.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-