Me 19 shkurt, do të organizohet turneu tradicional i shahut në Dragash

Opoja.net Opoja.net Opoja

Me 19 shkurt, ditën e diel do të organizohet turneu tradicional i shahut “Përvjetori i Pavarësisë” i cili organizohet çdo vitë nga Klubi i shahut Sharri.

Në ambientet e restorantit Meka, duke filluar nga ora 11:00 do të filloj xhiro e parë e këtij turneu, në të cilin do të luhen gjithsej 9 xhiro me nga 12 minuta + 3 sekonda.

Në bazë të ndeshjeve, me këtë renditje do të shpërblehen edhe pesë vendet e para:

Vendi 1 – 120€
Vendi 2 – 100€
Vendi 3 – 80€
Vendi 4 – 70€
Vendi 5 – 50€

©TVOPOJA

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-