Messi deklarohet pas triumfit në Botëror: E dija që Zoti do të ma jepte

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas shumë e shumë vitesh në kërkim, Argjentina e ka fituar Kupën e Botës “Katar 2022”, duke triumfuar në finale kundër Francës vetëm pas penalltive.

Kombëtarja nga Amerika e Jugut triumfoi 4:2 pas penalltive, pasi 120 minutat e takimit u mbyllën 3:3.

Lionel Messi është deklaruar pas festës së madhe me bashkëlojtarët dhe tifozët e Argjentinës.

“Është çmenduri që ndodhi në këtë mënyrë. E doja shumë. E dija që Zoti do të ma jepte, kisha një parandjenjë se do të ishte kështu. Tani ta shijoj atë”, tha Messi, njofton faqja zyrtare e Kombëtares së Argjentinës, transmeton Demokracia.com.

“Ai e bëri veten të donte, por ja ku erdhi. Shikoni çfarë është kjo kupë, është e bukur. Ne vuajtëm shumë, por ia dolëm. Mezi presim të jemi në Argjentinë për të parë se sa çmenduri po shkon të jetë ai”, deklaroi ylli i futbollit.

Ky është trofeu i tretë i Kupës së Botës në histori për Argjentinën, ndërsa i pari për shtatë herë fituesin e Topit të Artë, Lionel Messin./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-