Opoja.net

“Miqtë e Amerikës” për vizitë në Dragash

Lajme Opoja

Kryetari i Dragashit, Salim Jenuzi, priti sot në takim Agim Rexhepin, kryetar i shoqatës “Miqtë e Amerikës“, i cili shoqërohej edhe nga stafi i tij.

Qëllimi i këtij takimi ishte arritja e një marrëveshje bashkëpunimi, në prag të organizimit të Ditës së Falënderimit për SHBA-në, me 4 korrik, ditë kjo kur SHBA-ja feston ditën e pavarësisë. Pas takimit, themeluesi i shoqatës, Agim Rexhepi, i tha radios sonë se qëllimi i këtij organizmi është falënderimi për popullin amerikan, i cili dha kontribut të çmuar për Kosovën, para, gjatë dhe pas luftës në Kosovë.
“Kontributi i tyre ishte në çdo aspekt, si në atë kulturor, sportiv, ekonomik, por edhe në atë politikë. Prandaj, ne ua kemi borxh, të paktën falënderimin”, tha Rexhepi.
Kryetari i Komunës së Dragashit, Salim Jenuzi, e falënderoi kryeartin e shoqatës “Miqtë e Amerikës“ për vizitën që i bënë Dragashit, duke shprehur mirënjohjen e tij për kontributin që po jep kjo shoqatë, në raport me shtetin amerikan, i cili, sipas tij, mbetet miku më i madh dhe më i besueshëm i shqiptarëve.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net