Momente emocionuese, Pele u jep lamtumirën familjarëve dhe miqve

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Nuk janë momentet e tij më të bukura, nuk është gjendja e tij më e mirë shëndetësore.

Legjenda e futbollit botëror, Pele po lufton me vdekjen dhe pamjet janë tmerrësisht tronditëse kur sheh se në çfarë gjendje është ai. Prej 29 nëntorit ai është i shtruar në spitalin “Albert Einstein” në Sao Paolo të Brazilit.

Gjendja e tij është përkeqësuar kohët e fundit dhe familjarët e tij kanë qenë duke i qëndruar pranë në këto çaste të vështira.

Vajzat dhe të afërmit e tij janë duke komunikuar me miqtë, teksa mediat në Brazil kanë thënë se kjo është lamtumira e fundit që Pele po jep.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-