Mot pothuajse vjeshtor në javën e dytë të qershorit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Mot me intervale me diell dhe vranësira do të na shoqëroj edhe gjatë kësaj jave.

Sot do të ketë më shumë intervale me diell, derisa të reshurat mund të jenë më të izoluara përreth zonave malore.

Nga dita e martë vendi ynë do të jetë më shumë nën dominim të vranësirave.

Orëve të pasdite me zhvillime të rrebesheve me bubullima, vende-vende me reshje edhe më intensive. Të mërkurën reshjet ka gjasa të shtrihen vetëm në pjesë perëndimore të vendit, derisa nga dita e enjtë të reshura priten kohë pas kohe që nga orët e mëngjesit në tërë vendin.

Temperaturat me tendencë të rënies edhe nën vlera mesatare, ku luhatën ndërmjet 20C e 25C, e ato minimale 12C deri 15C. /Telegrafi/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-