Moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

Opoja.net Opoja.net Kosova

Java e ardhshme parashihet të jetë me mot kryesisht te vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell.

Nuk parashihen reshje të intensitetit të lartë por vetëm riga dhe fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet – 4 deri 8 gradë Celsius.

Rigat e dobëta parshihen ditën e marte dhe të enjte, ndërsa fjollat e dobëta të borës parashihen ditën e premte.

Edhe pse keto reshje të intensitetit të dobët parashihen gjatë ditëve të ardhshme, nuk do të përfshijnë gjithë territorin .

Reshje të intensitetit mesatar parshihen të jenë rreth relievit malor, kryesisht në formë të dëborës.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-