Moti sot në Kosovë, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 30 gradë Celsius

Opoja.net Opoja.net Opoja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

IHMK njofton se temperaturat maksimale do të arrijnë deri 30 gradë Celsius, transmeton Telegrafi.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, bëhet e ditur se do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-3m/s. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-