Opoja.net

Mourinho: Liverpooli ka vetëm një lëndim të madh – Van Dijkun

Mourinho: Liverpooli ka vetëm një lëndim të madh – Van Dijkun

Jose Mourinho ka deklaruar se Liverpooli ka vetëm një mungesë të madhe shkaku i lëndimit, e ai është holandezi Virgil van Dijk.

Trajneri portugez e konsideron se vetëm Van Dijk, i cili është pothuajse i pamundur të zëvendësohet. Holandezi ka lënduar ligamentet e gjurit dhe mungon që nga muaji tetor.

Pas Van Dijkut listës së të lënduarve te Liverpooli i janë shtuar edhe Joe Gomez, Joel Matip, Thiago Alcantara, James Milner e Diogo jota.

Megjithatë, sipas Mourinhos skuadra e Kloppit nuk është në telashe.

Në konferencë për media në prag të ndeshjes së nesërme në Premier Ligë trajneri portugez ka thënë: “Më jepni listën e të lënduarve te Liverpooli dhe krahasojeni me ekipin më të mirë të Liverpoolit. Liverpooli ka vetëm një lëndim të madh, që është Van Dijku”.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net