Opoja.net

Myftiu i BIRK-së Mr. Naim Tërnava mbajti takim me imamët e KBI-së të Dragashit

Islame Opoja
Myftiu i BIRK-së Mr. Naim Tërnava mbajti takim me imamët e KBI-së të Dragashit

Sot: 18.04.2019, patëm nderin dhe kënaqësinë që ta kemi në mesin tonë Myftiun e BIRK-së – Naim Tërnava, i cili ishte i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tij:

Sabri Bajgora – Kryeimam i BIRK-së,
Fatmir Iljazi – zëvendës i Kryeimamit të BIRK-së, 
Rexhep Suma – sekretar i redaksisë së revistës “Dituria Islame”.

Ata, nga kryetari i KBI të Dragashit – Osman Mehmeti, u njohën për së afërmi me aktivitetet e KBI-së dhe të imamëve që punojnë në teritorin e kësaj komune, si dhe për përgatitjet gjatë muajit të Ramazanit.
Më pastaj, Myftiu mbajti një fjalim, si dhe uroi për ardhjen e muajit të Ramazanit.

Marr nga hoxhë Kasam ef. Muhameti

Image may contain: one or more people, people sitting and indoor

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Loading...

Mos i humb

Bashkësia Islame e Kosovës publikon listën e kontribuesve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Opoja.net

Ç’thotë Kur’ani për njeriun?

Opoja.net

Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

Opoja.net

A dëshironi në botën tjetër të jeni në shoqërinë e Pejgamberit a.s

Opoja.net

Lutu dhe lutja jote do te pranohet

Opoja.net

Ndani kohë dhe lozni me fëmijën tuaj!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net