Opoja.net

Ndahet nga jeta presidenti i Federatës së Badmintonit të Kosovës, Jeton Nebihu

Është ndarë nga jeta, Jeton Nebiu, presidenti i Federatës së Badmintonit të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës, përmes një telegram ngushëllimi.

585

Me çka po nxeheni në këto ditë të ftohta ?

Telegram ngushëllimi për vdekjen e Jeton Nebiut nga KOK:

E nderuara familje e Jeton Nebiut, e nderuara Federatë e Badmintonit të Kosovës

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë mësuam lajmin tronditës për ndarjen nga jeta të Jeton Nebiut, kryetar i Federatës së Badmintonit të Kosovës.

Brenda një viti e gjysmë, krejt papritur, ikën nga kjo botë, tre kryetarë federatash, duke na lënë thellësisht të pikëlluar dhe shumë të mërzitur!

Jetoni me shokë formuan Federatën e Badmintonit të Kosovës dhe brenda disa muajve e konsoliduan këtë sport duke organizuar kampionate, duke mbajtur kurse për trajnerë, për referë dhe për administratorë të sportit!

Në mendjet tona do të ruhet përgjithmonë kontributi i Jetonit, përkushtimi, sjellja e mirë dhe vizioni i qartë si kristali për ardhmërinë e sportit të badmintonit!

Në emër të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe gjithë Lëvizjes Olimpike në Kosovë, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes së tij, Federatës së Badmintonit të Kosovës, miqve dhe gjithë dashamirësve të sportit.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Besim Hasani
Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net