Ndahet nga jeta veterani i arsimit nga Blaçi i Dragashit, Salajdin Tafili

Opoja.net Opoja.net Opoja

Ka ndërrur jetë ishë profesori i gjimnazit “Ruzhdi Berisha” në Dragash, Salajdin Tafili, kanë njoftuar familjarë të tij përmes njoftimeve mortore në rrjete sociale.

Profesori i ndjerë, Salajdin Tafili, shquhet për kontribut të jashtëzakonshëm në arsimimin dhe edukimin e shumë brezave të komunës së Dragashit.

Ai gjithashtu ka qenë edhe veprimtar i çështjes kombëtare, si dhe këngëtar i dalluar.

Varrimi i profesor Salajdini, do të bëhet ditën e martë në drekë, në varrezat e fshatit të lindjes, Blaç-Dragash.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-