Ndërprerje të rrymës në disa fshatra në Dragash

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Disa fshatra të Dragashit, më 26 dhe 27 gusht, do të mbesin pa energji elektrike. Sipas një njoftimi të KEDS-it, ndërprerjet e planifikuara bëhen për mirëmbajtjen e rrjetit.

Prej orës 09:00-12:00 dhe nga ora 15:00-18:00, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin këto fshatra të Dragashit: Restelica, Libevishta, Kukjan, Mlike, Vranishte, Orqushë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok dhe Vala 900. Shkyçja do të bëhet për shkak të punimeve në ndërtimin e LP 35 kV Dragash-Brod për HC e “Brod 2”, trasmeton Opoja.net.

Të mërkurën, prej orës 11:00 deri në orën 15:30, gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin këto fshatra të Suharekës: Tërrnje, Leshan, Neperbisht, Ts Ferma e pulave, Trnje (Besim M.). Shkyçja bëhet për shkak të ndërrimit të shtyllave të tensionit të mesëm dhe të bartjes së rrjetit në shtyllat e reja.

Ndërkaq, të enjten, prej orës 10:30 deri në orën 15:30, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin këto fshatra të Prizrenit: Romajë, Lubizhdë e Hasit, Dedaj, Kushnin, Bregdrin, Lukije, Trave, Kabash I Hasit, IPKO-Telekom LLC-Ljubizhdë e Hasit. Shkyçja bëhet për shkak të ndërrimit tëi shtyllave të tensionit të mesëm.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-