Opoja.net

Ndërroi jetë H. Abdurrahim Milaimi nga Bresana

Pas një sëmundjeje, ka ndërruar jetë h. Abdurrahim (Milaim) Milaimi nga Bresana, në moshën 78 vjeçare. Varrimi i tij bëhet në Bresanë, sot më: 04.07.2015. Namazi i xhenazes, do t’i falet në xhaminë e vjetër të Bresanës, pas namazit të drekës.

“U jam mirënjohës familjes Milaimi, që pata qenë imam i tyre gjatë Ramazanit para 20 vitesh – në shtëpinë e këtij rahmetliu, dhe që më nderonin e më nderojnë. Tanë haxhi, Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me xhenetin Firdeus” shkruan Kasam Muhameti (Imam në xhamin “Muderris Rexhep Ismajli” në Bresanë)

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?


-(Në të djathtë , rahmetliu: h. Abdurrahim Milaimi, ndërsa në të majtën, rahmetliu: h. Bejtullah Rexhepi. Në mes, Hoxha Kasam Muhameti) Fotoja është realizuar në shtëpinë e rahmetliut h. Nysret Shyqriu nga Bresana, më: 02.07.2010). (Opoja.net)

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto