Ndeshja Bjellorusi – Kosovë pritet të zhvillohet në Greqi

Kombëtaren e Kosovës në futboll në qershor e presin dy ndeshje vendimtare sa i përket kualifikimit në Kampionatin Evropian 2024.

Opoja.net Opoja.net Sport

Fillimisht Kosova në “Fadil Vokrri” luan me Rumaninë me 16 qershor, ndërsa me 19 qershor është mysafir i Bjellorusisë.

Në mes të dy opcioneve, Greqisë apo Turqisë, Bjellorusia ka vendosur që ndeshjen ndaj Kosovës ta luaj në shtetit grek.

Në ditët në vijim do të bëhet i ditur qyteti dhe stadiumi në të cilën do të zhvillohet kjo sfidë.

Kjo ndeshje i takon raundit të katërt dhe është paraparë të zhvillohet me datë 19 qershor, ndërsa përveç Kosovës dhe Bjellorusisë në Grupin I për bëjnë pjesë edhe Zvicra, Rumania, Izraeli dhe Andorra.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-