Opoja.net

Në Rapçë të Dragashit ujku shqyen zagarin, i lë vetëm kokën (Foto)

Lajme Opoja
Në Rapçë të Dragashit ujku shqyen zagarin, i lë vetëm kokën (Foto)

Në fshatin Rapçë të Dragashit, në afërsi të kufirit Kosovë –Shqipëri  ujku ka shqyer zagarin e gjahtarit dhe ja ka lënë vetëm kokën.

Gjahtari i nacionalitetit goran nga Rapça e Dragashit, Nedžip Šemsidini,  në facebook ka postuar videon e titulluar “Ujqit tërbohen” (boshnjakisht “Vuci haraju”) ku shihet se si ujku e ka shqyer dhe ka ngrënë tërë trupin e zagarit të gjahut dhe i ka lënë vetëm kokën. Vërtet e tmerrshme!

Në fshatin Rapçë të Dragashit jetojnë banorët e nacionalitetit goran. Fshati gjendet  rreth 30 km larg nga Prizreni. Nga perëndimi kufizohet me Malin e Koritnikut që kufizon me Kukësin (Shqipërinë). Nga ana veriore e lindore kufizohet me trevën e Opojës të banuar me shqiptar.

 

 

 

Mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore

Merlinda Guraj

Shtyhet seanca për rastin ku paditësja po kërkon nga Komuna e Dragashit kompensimin e dëmit në shumën prej 19 mijë euro

Opoja.net

Moti sot, ftohtë dhe borë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net