Nesër prezantohet insekti i ri i zbuluar në Bjeshkët e Sharrit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Pas Asociacionit, Kosova nesër do të përballet me një temë të rrallë.

Nesër do të prezantohet insekti i ri në Kosova i quajtur si Potamophylax humoinsapiens.

Prezantimin do ta bëj profesori, Halil Ibrahimi.

“Ju ftojmë të merrni pjesë në prezantimin “Hulumtimi i insekteve në funksion të mbrojtjes së mjedisit: llojet e reja, endemizmi dhe biodiversiteti”, të profesorit në departamentin e Biologjisë në Fakultetin e Shkencave Matematike – Natyrore, prof. Halil Ibrahimi. Gjatë kësaj ligjërate, prof. Ibrahimi do të prezantoj edhe llojin e ri të insektit të zbuluar në Bjeshkët e Sharrit, të quajtur Potamophylax humoinsapiens. Prezantimi do të mbahet me datë 1 mars 2023, në ora 11:00, në sallën e Senatit, Rektorat” thuhet në njoftim.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-