Opoja.net

Nga nesër hapet përsëri Gjimnazi “Ruzhdi Berisha” në Dragash

Opoja
Nga nesër hapet përsëri Gjimnazi “Ruzhdi Berisha” në Dragash

Në faqen e vet zyrtate në Facebook, Komuna e Dragashit ka njoftuar se nga dita e nesërme do të fillojë përsëri procesi mësimor në Shkollën e Mesme ”Ruzhdi Berisha”.

“Sipas rekomandimit të IKSHPK, task forca në nivel të DKA-së ju njofton se nesër me datë 02.11.2020 mësimi rifillon sipas skenarit A ( me prezencë në shkollë )” thuhet në njoftimin zyrtar të Komunës së Dragashit.

Procesi mësimor brenda objekteve të Gjimnazit ishte ndërprerë para më shumë se dhjetë ditësh, për shkak të rezultimit pozitiv me Covid-19 të katër mësimdhënësve dhe një nxënëseje. /Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net

Dy raste të reja me Covid-19 në Dragash

Fari Kolloni

Në moshën 86-vjeçare ka ndërruar jetë Shaban Mejzini

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net