Nga nesër nis testimi i unazës një-kahore në Prishtinë, ndryshon qarkullimi në rrugë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Nga data 28 tetor deri më 30 tetor, Komuna e Prishtinës do të testojë edhe një herë unazën e brendshme si qarkullim një-kahor.

Nënkryetari i komunës, Alban Zogaj ka deklaruar se pas këtij testimi do të merret një vendim final.

“Nesër dhe në fundjavë e testojmë edhe një herë unazën e brendshme si qarkullim një-kahor! Pastaj do të marrim vendimin final”, ka shkruar Zogaj.

Edhe nga Ndërmarrja Publike Komunale “Trafiku Urban” ka njoftuar se gjatë këtyre ditëve autobusët do të qarkullojnë në rrjedhën njëkahore.

“Duke u bazuar në njoftimin e Komunës së Prishtinës se nga dita e premte më datë 28 tetor deri të dielën më 30 tetor 2022, vazhdon testimi i Unazës Qendrore të Qytetit. Rrjedha e qarkullimit të automjeteve do të jetë njëkahore andaj edhe drejtimi i qarkullimit të autobusëve do të ndryshoj sipas kësaj rrjedhe”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/

The post Nga nesër nis testimi i unazës një-kahore në Prishtinë, ndryshon qarkullimi në rrugë appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-