Opoja.net

Një i vdekur nga coronavirusi dhe 16 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.938 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 176.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar 1 rast i vdekjes, ndërsa në total numri i vdekjeve nga fillimi i pandemisë është 2,251.

Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.218.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.018 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 132.901 doza të vaksinës.

Deri më sot 17.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Telegrafi/

Gishtat e ënjtur, shenjë e këtyre problemeve shëndetësore

Merlinda Guraj

Përfitimet dhe vetitë që i sjellin bishtat e qershive shëndetit tonë

Merlinda Guraj

Vlerat e sheqerit në gjak që konsiderohen normale, prej fëmijëve e deri te të moshuarit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend