Njësia Speciale s’largohet nga Lagjja e Boshnjakëve, ndërron veç pozitë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Automjetet e njësisë speciale janë larguar nga rruga kryesore në Lagjen e Boshnjakëve në veri të vendit.

Tash, dy prej tyre po patrullojnë vetëm në udhëkryqin e kësaj rruge që të shpie për në veri, njofton Klankosova.tv.

Bashkë me njësitet speciale gjendjen atje po e patrullojnë edhe KFOR-i, ndërsa disa serbë protestues janë mbledhur për ta kundërshtuar arrestimin e kreut të Mbrojtjes Civile, Milun Milenkoviqit – Llune.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-