Opoja.net

Nuhiu i lumtur me fitoren ndaj Drenicës, tregon edhe pse nuk po e inkuadron Alidemën

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu është deklaruar për fitoren e skuadrës së tij ndaj Drenicës.

Kampioni në fuqi fitoi 3-0 në udhëtim te skuadra nga Skenderaj, për të vazhduar kështu të jetë lider në Superligën e Kosovës.

Nuhiu ka përgëzuar lojtarët e tij për këtë paraqitje, derisa ka folur edhe për gjendjen e Festim Alidemës.

“Mendoj se orari ishte shumë i ngjeshur, në pjesën e parë nuk pash freski nga futbollistët e mi, por erdhi ai goli në minutën e fundit e më pas luajtëm mençur”, ka thënë trajneri i Dritës për “Art Sport”.

“Me plotë meritë kemi marrë këtë rezultat, gjendja e Alidemës është mirë… në varësi të kundërshtarit do të vijë edhe mundësia për të, unë kam besim në aftësitë e tij”, përfundoi Nuhiu.

Pas kësaj fitore Drita mbetet akoma e para në tabelë, ndeshja e fundit vjeshtore për ta do jetë në fundjavë kundër Arbërisë.

Griezmann tashmë ka vendosur kur do të largohet nga Barcelona dhe ku do të transferohet

Merlinda Guraj

Eriksen ka vendosur defibrilator kardioverter, por karriera e tij në Serie A është në rrezik

Romelu Lukaku: Kam kërkuar ta takoj Eriksenin, trajneri i tij më dha leje