OJQ Ambienti po vazhdon implementimin e projektit “Ditët ekologjike” financuar nga Komuna e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

OJQ Ambienti po vazhdon implementimin e projektit “Ditët ekologjike” financuar nga Komuna e Dragashit, shkruan Opoja.net.

Përgjatë aktiviteteve të mbështetura nga Komuna e Dragashit u mbollën fidanet me moton “Bliri shërues” në të gjitha shkollat e Komunës.

Poashtu, ka filluar vendosja e kontenjerëve për mbeturina në hapësirat publike të vendbanimeve në zonën ekologjike të Sharrit, me qëllim sensibilizimin dhe vetëdijësimin e popullatës për ruajtjen dhe mbrojtjen e vlerave të mjedisit jetësor.

Imazhi mund të përmbajë: bar, qiell, pemë, bimë, jashtë dhe natyrë

Imazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz dhe jashtë

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-