Pas Real Madridit, për Vedat Muriqin interesohet edhe Atletico

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas Real Madridit, edhe rivali Atletico Madrid është interesuar për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi. Kështu kanë raportuar mediumet në Spanjë.

Te Atletico e shohin Muriqin si zëvendësues të Joa Felixit.

Sulmuesi 28-vjeçar ka shkëlqyer sezonin aktual duke shënuar tetë gola në 12 paraqitje në La Liga të Spanjës.

Ai me klubin spanjoll ka kontratë deri në vitin 2027. Muriqi të shtunën fitoi epitetin e futbollistit më të mirë në Kosovë.

Për Kosovën ai ka shënuar 23 gola në 44 paraqitje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-