Pas veprimit skandaloz të Serbisë, mediat kroate: Kjo nuk duhej të ndodhte, FIFA të reagojë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Përfaqësuesja e Serbisë mbrëmë luajti ndeshjen e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Serbia u mposht nga Brazili (2:0), por edhe këtë herë si shumë herë tjera serbët nuk mund ta ndajnë politikën nga sporti, shkruan Demokracia.com.

Ata në zhveshtore të ekipit kishin shfaqur një flamur serb me hartën e Kosovës në mes me mbishkrimin “Nuk dorëzohemi”.

Ky veprim u cilësua si shumë skandaloz, ndërsa sot gjatë ditës FFK ka kërkuar nga FIFA të marrë masa. Mediat kroate nuk janë pajtuar me veprimin e Serbisë derisa duke u thirrur edhe në mediat kosovare kanë thënë se ky veprim assesi nuk duhet të lejohet në Kampionatin Botëror dhe duhet medoemos të merren masa. /Demokracia.com

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-