Pasi Turqia u pajtua që Suedia të anëtarësohet në NATO, Osmani: Radhën e ka Kosova

Opoja.net Opoja.net Kosova

Vjosa Osmani, presidente e Kosovës, është gëzuar për pajtimin e presidentit turk, Recep Taip Erdogan që Suedia të anëtarësohet në NATO.

Ajo ka thënë se radhën e ka Kosova, Ukraina dhe Bosnje dhe Hercegovina në NATO.

“Radhën e kanë Kosova, Ukraina dhe Bosnje dhe Hercegovina në NATO, për një Aleancë dhe për një Evropë më të sigurt e të qëndrueshme”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Turqia e kishte penguar Suedinë që të anëtarësohet në NATO me arsyetim se “strehon terroristët”.

/OPOJAnet/

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit