Opoja.net

Pehlivanët në vitin 1975 në Bresanë

Arkivi në Radio Televizionin e Kosovës ka sjellur dekumentarinë për Garën e Pehlivanëve të organizuara në Bresan të Opojës.

Si u organizoheshin këto gara para disa viteve të prezentuara në një film dekumentarë të zhvilluar në vitin 1975 në Bresanë, Arkivi ka realizuar një inçizim në ditët e sotme të kësaj gare, ku ka biseduar me Hajri Nebiu, Mulla Rexhep Elmazi dhe Muhamet Sinanin, të cilët treguan për së afërmi për Pehlivanët, për me shumë shikoni emisionin Arkivi më poshtë: (Opoja.net)

84
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

http://youtu.be/iyn-XC-IqhI

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto