Pensionohet mësimdhënësi Shukri Domuzeti

Opoja.net Opoja.net Opoja
Shukri Domuzeti u lind me datë 20.02.1959 në fshatin Pllajnik të komunës së Dragashit, përfundoi SHLP në Gjakovë Dega e Gjuhës dhe letërsisë shqipe, në shkollën tonë punoi si arsimtar i Gjuhës dhe letërsisë shqipe pa ndërprerë deri me sot.
“Në këtë ditë të veçantë, dëshiroj të falënderoj mësimdhënësin tonë të shkëlqyer për angazhimin dhe kontributin e tij të palodhur në arsimimin e brezave të rinj. Përmes vuajtjeve dhe gëzimeve të profesionit të tij, ai ka shërbyer si një udhërrëfyes dhe frymëzues për shumë të tjerë.
“Siç thoshte një filozof: “Nëse puna që e zgjedh të bësh është punë që e do vërtetë, nuk do të punosh asnjë ditë tjetër në jetën tënde”. Mësimdhënësi ynë, me angazhimin dhe pasionin e tij për arsimimin, ka jetuar në përputhje me këtë filozofi. Tani, në momentin e pensionimit, le të shijojë frytet e punës së tij të palodhur dhe të marrë kohën për të reflektuar mbi një karrierë të mbushur me arritje dhe ndikim të madh në jetët e të tjerëve.”
“Si një mësimdhënës i përulur, ai e ka mbajtur në lartësi vlerat e edukimit dhe patriotizmit, duke ndihmuar në formimin e brezave të rinj me një dashuri të thellë për vendin tonë. Me gjithë sakrificat dhe përkushtimin e tij për të përmirësuar arsimin në vendin tonë, ai është bërë një model frymëzimi për të gjithë.
Në momentin e pensionimit, le të vazhdojë të përfaqësojë këto vlera të rëndësishme dhe të shijojë krenarinë për një jetë të dedikuar për të mirën e vendit tonë dhe të arsimit.”
Unë ju urojë shëndet dhe jetë të gjatë. Ju urojë lumturi bashkë me familjen. Uroj, që me dijen dhe përvojën tuaj të kontribuoni edhe në jetën pensionale, aty ku mund të jeni të dobishëm edhe më tej për shtetin, shoqërinë dhe familjen.
Me respekt
Drejtori i shkollës
MSc. Flurim Sh. Qengaj
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-