Opoja.net

Përfundon derbi Chelsea – Everton, triumfon skuadra e Tuchel

Përfundon derbi Chelsea – Everton, triumfon skuadra e Tuchel

Skuadra e Chelseas ka shënuar fitore ndaj Evertonit, ndeshje kjo që u realizua në kuadër të javës së 27-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Në minutën e 31-të goditja e Havertz u devijua nga Godfrey i cili e dërgoi topin në portën e vet dhe i dha epërsin nikoqirëve.

Golin e dytë e realizoi Jorginho në minutën e 65-të, duke shënuar kështu fitoren e vendasve me rezultat 2:0.

Me këtë fitore, Chelsea ka mbledhur 50 pikë në vendin e katërt, kurse Evertoni mbetet në vedin e pestë me 46 pikë.

Challandes: Unë nuk dorëzohem kurrë, e respektoj shumë Kosovën

Opoja.net

Çfarë po ndodh me Messin, nuk ka shënuar në “El Clasico” që nga largimi i Ronaldos në vitin 2018

Opoja.net

Statistikat e ndeshjeve të fundit Real Madrid-Barcelona

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net